VERİ KAYBI ÖNLEME (DLP-Data Loss Prevention) ÇÖZÜMLERİ

Veri kayıplarını önleme sistemi, kurumlar için önemli olan verilerin, başkalarının eline geçmesini engellemek üzere tasarlanan bir teknolojidir. Bilgi sızıntılarının oluşmasında neden olabilecek unsurlar ise şunlardır:
Kurum içindeki iyi niyetli çalışanlar
Kurum içindeki kötü niyetli çalışanlar
Kuruma dışarıdan yönelebilecek saldırılar
Merkezi olarak yönetilen DLP sistemi, önceden tanımlanmış kaynakları koruma altına alır. Tanımlanan kurum politikaları çerçevesinde, korunan kaynaklar üzerinde yapılan tüm işlemler, raporlanır ve kaynağın güvenli bir şekilde,izlenmesine,olanaktanır.

DLP teknolojisi sayesinde verinin;
Uygulamalar üzerinden (e-mail, Webmail, IM, P2P, Skype)
Ağ sistemleri üzerinden (Wi-Fi, Bluetooth, http(s), ftp)
Fiziksel aygıtlar üzerinden (Yazıcılar, USB Hafızalar, Faks, CD/DVD)
Başka,sistemlere,gönderilmesi,engellenmiş,olur.

DLP ürünleri; sunucu sistemlerinde, istemcilerde, taşınabilir bilgisayarlarda çalıştırılabilir. Tüm DLP sistemi, dağıtık ortamlarda olmasına rağmen merkezi olarak yönetilebilir ve raporlanabilir

ŞİFRELEME (Encryption) ÇÖZÜMLERİ

Şifreleme binlerce yıldır veri güvenliği için kullanılan en etkin yöntemlerden biridir. Yazının icadından beri insanlar yazdıklarını sadece yetkili kişiler tarafından okunabilmesi için çok çeşitli yöntemler geliştirmişlerdir. Elektronik haberleşmenin başlaması, internetin yangınlaşması ve bilginin çok daha hızlı bir şekilde yayılmasıyla birlikte, şifrelerin kırılmasına yönelik çalışmalar artmış ve bu durum şifreleme tekniklerinde çok daha karışık yöntemler kullanılmasını gerekli hale gelmiştir. Firmamız, iş ortakları ve deneyimli kadrosu ile veri hırsızlığı ya da kaybı olasılığına karşı, bilgi güvenliğinizi sağlamaya yönelik şifreleme konusunda etkin çözümler sunmaktadır.